Home / Notikumi / Zivju Tirgus Užavā

Zivju Tirgus Užavā

25. septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 notika Zivju tirgu Užavā! Tirgojās Ziemeļkurzemes piekrastes zivju tirgotāji un zivju pārstrādātāji no Mērsraga līdz pat Pāvilostai, tāpat piedalījās arī vietējie amatnieki un mājražotāji, notika meistarklases un dažādas citas interesantas aktivitātes.

Pasākuma ietvaros Daudzināsim seno zvejniecības arodu, kas joprojām caurvij piekrastes iedzīvotāju ikdienu.
Dienas gaitā notika zivju tirgus, bija iespēja nogaršot dažādus zivju ēdienus, kā arī bija iespēja piedalīties zivju kūpināšanas un pagatavošanas, jūrniecības mezglu siešanas un tīklu labošanas meistarklaseēs. Tas viss ikvienam ļāva iesaistīties, izjust, sajust, izgaršot un izmēģināt spēkus, gūt jaunas ierosmes un labi atpūsties līdz šim nebijušā notikumā.

25. septembrī viss sākās ar andeli Užavas Tautas dārzā plkst. 12.00. Tur varēja gan iegādāties, gan baudīt uz vietas svaigas, kūpinātas, marinētas, ceptas, vārītas, sālītas un vēl visādi pagatavotas zivis.

Tirgus apmeklētāji – gan lieli, gan mazi, gan ģimenes ar bērniem varēja noteikt Latvijas zivju sugas un piedalīties radošās darbnīcās, notika zivju izsole “Andelzive” un konkurss par smeķīgāko zivju galertu, kuru vērtēja pazīstamais bārmenis un “siļķe kažokā” meistars Andris Reizenbergs.

Daudzveidīgo pasākumu ar savas izveicīgās valodas saivu kopā sasēja tirgus dienas saimnieki – aktieri Marija Bērziņa un Normunds Laizāns.

Ieeja bez maksas. Maciņš jāatver tikai, lai paēstu un iegādātos tirgus labumus.

Pasākums notika atbilstoši Covid -19 izplatības ierobežošanas nosacījumiem.

Norises vieta – Užavas Tautas dārzs pie Užavas pagasta pārvaldes.

Pasākums “Užavas Zivju tirgus” tiek organizēta Eiropas Savienības Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākumā “Sadarbības pasākumi” projekta “JŪRA VISU GADU- Piejūras dzīves stila tūrisma veicināšana” (projekta nr. 20-00-F043.0442-000002)

Aktivitāti balstoties uz cenu aptauju īsteno Santa Sula

 

 

 

 

 

Top
Mainīt izmēru