Home / Notikumi / PIEJŪRAS SAJŪTU CEĻOJUMS “NĒĢU VILCIENS” CARNIKAVĀ

PIEJŪRAS SAJŪTU CEĻOJUMS “NĒĢU VILCIENS” CARNIKAVĀ

29.-30.01.2022. notika  sajūtu ceļojums ar “Nēģu vilcienu” uz Carnikavu, kurā varēja piedalīties stāstu takā “Klausies Carnikavu”, kas aizved uz Gardēžu Ciematu pie Novadpētniecības centra.  Norises dienās kursēja īpašie dažādu piejūras stihiju simbolizējoši vagoni maršrutos Rīga-Skulte un Skulte-Rīga, Virtuālajā Gardēžu ciematā ir iespēja bagātināt savas zināšanas par nēģu dzīvi, zveju un pārstrādi, kā arī sekot līdzi tradicionālam nēģu pagatavošanas procesam un šefpavāru meistarklasēm.

29.-30.01.2022. ceļā devās īpašie “Pasažieru vilciens” reisi ar atiešanas laiku no Rīgas stacijas plkst. 10.09 un no Skultes stacijas plkst. 11.46. Iekāpjot vilcienā, pasažieriem būs iespēja baudīt piejūras atmosfēru, ko veidos dažādas stihijas – priežu mežu svaigais gaiss, jūras viļņojošā veldze, kāpās izskaloto koku sentiments, jūrnieku dzīves rituma viedums. Tuvojoties Carnikavai, vagonos apmeklētājus sagaidīs kāda būtne, kas pavadīs ceļotājus līdz Carnikavas stacijai, kā arī ievedōja tālākā dienas piedzīvojumā.

Fotoattēli redzami te: https://flickr.com/photos/194582703@N07/

Carnikavas Novadpētniecības centrs pārtapa Virtuālajā Gardēžu ciemā, kur 29. un 30 janvārī no plkst. 11.00 līdz 17.00 aizraujošā tiešraides pārraidē no “Cēlāju” mājas improvizācijas meistara Jāņa Kozlovska vadībā varēja iepazīt tradicionālās nēģu cepšanas meistarstiķus, nēģu zupas vārīšanas demonstrējumu, šefpavāru Māra Jansona (restorāns “Kest”) un Laura Aleksejeva (restorāns “36. līnija”) meistarklases, žurnālistes un “Rasola projekts” dalībnieces Sarmītes Kolātes stāstījumu par rasola vēsturi un nēģa nozīmi rasola pagatavošanā. Pasākuma tiešraidei un pasākuma aktualitātēm seko līdzi Facebook lapā “Nēģu vilciens”.

Stāstu takā “Klausies Carnikavu” uzzināsi “Zvejnieku stāstu”, kas stāstīs par zvejnieka amatu, zvejas rīkiem un zvejnieku atmiņām. Izbaudīsi “Jūras stāstu” jeb atmiņu stāstījumu par Carnikavas tālbraucējiem kapteiņiem. “Meža stāsts” vēstīs Piejūras militārā mantojuma noslēpumus, bet “Dzelmes stāsts” atklās nēģu dzīves pieturpunktus. Savukārt diennakts tumšajā laikā Gaujas krastā iemirdzēsies objekts “Gaismas tacis”, kur būs iespēja noklausīties taču un nēģu zvejas stāstu.

Pēc pasākuma norises sajūtu takas “Klausies Carnikavu” stāsti ir izvietoti paliekošās atpazīstamības zīmēs, kas turpmāk paliks pieejamas Carnikavas apmeklētājiem ar iespēju tos noklausīties, noskenējot QR kodu uz takas malās novietotajām norādēm.

Āris Ādlers

+371 26468620,

e-pasts: juraszeme@gmail.com

Projekts  “JŪRA VISU GADU – Piejūras dzīves stila tūrisma veicināšana” 20-00-F043.0442-000002. Finansē Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds.

 

NĒĢU VILCIENS

Top
Mainīt izmēru