Home / Notikumi / Rojas REŅĢU ĶĒĶIS Kaltenes jūrmalā

Rojas REŅĢU ĶĒĶIS Kaltenes jūrmalā

2. aprīlī aicinām uz Rojas Reņģu Ķēķi , kas norisināsies pie Rojas Jūras zvejniecības muzeja filiāles “Kaltenes Klubs”

Un kā jau ķēķī – tur ne tikai cep, vāra, šmorē un našķojas, bet arī papļāpā, paklausās, ko stāsta pieredzes bagātie, padzied, paskatās viens uz otru un dodas izvēdināt galvu.

Šis ir viens no triju aktivitāšu kopuma no kuriem pirmais pasākums notika 19.martā, otrais notika 26. martā, bet trešais notiks 2. aprīlī.

Mazā piekrastē mītošā zivtiņa reņģe no sendienām līdz pat mūsdienām ir iemīļots ēdiens piekrastes ļaudīm gan ikdienas maltītēs, gan svētku galdam. Saimnieces no paaudzes paaudzē pārmanto reņģu ēdienu receptes. Tāpēc aicinām uz meistarklasi „Stiprinies dienai reņģu ķēķī”. Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja nodegustēt kādu no reņģu ēdieniem un pat piedalīties šo ēdienu pagatavošanā. Pieredzē dalīsies un ar garšīgiem ēdieniem lutinās saimniece Dina Čuba.

Mēs visi mīlam jūru, bet vai izprotam jūras dabas procesus, pazīstam piekrastē mītošos dzīvniekus un jūras iemītniekus, vai savā ikdienā protam saudzēt savu jūru? Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem radīsim atbildes lekcijās „Zilā jūras klase”. Lai nevienu nenobiedē vārds „lekcija” – tās nebūs parastas lekcijas, bet gan interesanti stāsti, ar aizraujošiem piemēriem, kas palīdzēs mums visiem, gan lieliem, gan maziem uzzināt vairāk gan par roņiem, gan par dzīvniekiem piekrastes mežos, kā arī jūras dzelmes iemītniekiem.

Lai siltāk dvēselei, katru sestdienu sirsnības uguntiņu iekurs un kājām liks kustēties mūzikas ritmā kāds iemīļots mūziķis.

Pasākuma ietvaros notiks pārgājiens pa Kaltenes akmeņaino jūrmalu „Kas tik viss nav bijis Kaltenē”.  Tā laikā būs iespēja izstaigāt senās buru kuģu būves vietas, apskatīt seno kuģu būvētāju dzimtas mājas, zvejnieku sadumu, apskatīt Kaltenes baznīcu, pie kuras Kaltenes kapsētā uzņemti kadri filmai „Ilgais ceļš kāpās”, uzzināt par padomju laiku lepnumu – mākslīgo zivju audzētavu, kā arī to visu salīdzināt ar tagadējo apbūvi pie jūras krasta. Pārgājienu vadīs Kaltenes vēstures zinātāja, interesantu stāstu stāstītāju Gundega Balode.

Pie „Kaltenes kluba” būs apskatāma izstāde, kur apkopota informācija par lieliem un maziem mūsdienu Rojas pagasta zivju produkcijas ražotājiem. Būs arī „Zīv` galds”, kur būs iespēja nodegustēt un arī iegādāties vietējo ražotāju produkciju.

Visa pasākuma laikā bērniem būs iespēja padarboties kādā radošajā darbnīcā, pagatavojot sev kādu nelielu piemiņas lietu, kas liks atcerēties burvīgi pavadītu dienu pie jūras.

Nāc pagaršot un iemācies gatavot mūsu pusē iecienītos reņģu ēdienus, sadzirdēt piekrastes ļaužu dvēseli, iepazīt senā zvejniekciemata dabu un takas, izzināt vēsturiskos notikumus!

 

Projekts  “JŪRA VISU GADU- Piejūras dzīves stila tūrisma veicināšana” 20-00-F043.0442-000002. finansē Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds

 

Top
Mainīt izmēru