Home / Piekrastes attīstība / Teldes pašvaldības piekrastes attīstība- Vietējie risinājumi ekonomikas stiprināšanai.

Teldes pašvaldības piekrastes attīstība- Vietējie risinājumi ekonomikas stiprināšanai.

Teldes pašvaldība, kas atrodas apmēram 20 kilometru attālumā no Gran Canaria (Spānija) galvaspilsētas Las Palma un 10 km attālumā no salas lidostas ir bagāta ne tikai ar skaistām, ar labu infrastruktūru aprīkotām  pludmalēm kā Salinetas, Melenara, bet arī ar vietējo zvejnieku īstenotām iniciatīvām, kas stiprina vietējo ekonomiku, vienlaikus nodrošinot vietējos restorānus ar tūristu iecienītajām okeāna veltēm.

Gandrīz katrā šīs piekrastes restorānā ir pieejams tāds ēdiens, kā “Zivju mix”. Kad ēdinātājam jautā, kas tajā ēdienā ir par zivīm, viesmīlis paveras uz okeānu, paceļ rādītāja pirkstu uz to un nosaka- “Nu viss, kas šodien tur peldēja”.

Kā tad tejienes restorāni tiek apgādāti ar visu, kas okeānā peld? Atbilde meklējama pie Taliartes bākas, kas ir visas Teldes pašvaldības ekonomikas stratēģiska vieta gan sporta, gan izglītības, gan sociālajā perspektīvā https://www.lacofradiadetaliarte.es/entorno.php  Tieši šādi sevi pozicionē vietējā piekrastes zvejas osta. Tieši te, savu dislokācijas vietu izvēlējies Kanāŗijas salu Jūras Zinātņu institūts. Ostā ir arī aptuveni 400 metru gara piestātne, ko izmanto zvejas flote kā arī rampa un trīs moli mazām sporta laivām. Uz šī mola atrodas zvejnieku kooperatīvs “de Pescadores de Melenara”

https://cooperativapescamelenara.com/, kas apgādā vietējos restorānus un veikalus ar vietējām zivīm. Šī zvejnieku ģilde ir izveidota ar mērķi aizstāvēt cilvēkus, kas iet okeānā un nodarbināta ar okeāna ekonomiku saistītās profesijās. Viņu mērķis ir piegādāt saviem klientiem augstākās kvalitātes zivis, ievērojot dabas ilgtspējības principus, ko tie arī veiksmīgi dara.

Viens no populārākajiem Zivju restorāniem ir La Cofradía De Taliarte Rte , kas darbojas tieši ostas teritorijā. Līdzās vīri pulcējas arī improvizētajā vietējo spēļu klubā “Melenera Zvejnieki”.

Teldes pašvaldībā darbojas Zivsaimniecības Vietējā Rīcības grupa Costera de Gran Canaria https://www.gacgrancanaria.com/

Top
Mainīt izmēru