Home / Jaunumi / 20. septembrī notiks Eiropas Piekrastes uzkopšanas diena!

20. septembrī notiks Eiropas Piekrastes uzkopšanas diena!

2024. gada 20. septembrī notiks Eiropas Piekrastes uzkopšanas diena. Tā ir globāla kampaņa, kurā aicināts iesaistīties ikviens interests, kam rūp jūras un okeānu tīrība.  Kampaņu atzīmē ar tēmturi #EUBeachCleanup

Kas ir Eiropas Piekrastes uzkopšanas diena?

Katru gadu Eiropas Savienība sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Smurfiem organizē okeāna aktīvisma un izpratnes veicināšanas kampaņu – #EUBeachCleanup -, kas ietver pludmales, upju krastu un dažādus tīrīšanas pasākumus visā pasaulē.

2023. gadā 45 700 dalībnieki piedalījās 555 pasākumos 44 valstīs visos apdzīvotajos kontinentos. Šogad padarīsim to vēl lielāku!

Tīrīšanas darbi spēlē izšķirošu lomu vairāku Apvienoto Nāciju Organizācijas ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) veicināšanā, risinot vides degradāciju, veicinot ilgtspējīgu patēriņu un ražošanu, aizsargājot bioloģisko daudzveidību, uzlabojot sabiedrības veselību un veicinot kopienas iesaisti un sadarbību.

Kampaņas mērķis ir veicināt izpratni par jūras piesārņojumu un to, kā mūsu paradumi ietekmē mūsu okeānu. Tiek lēsts, ka līdz 2040. gadam līdz pat 37 miljoniem tonnu plastmasas atkritumu katru gadu nonāks okeānā.

Kad tas notiks?

Pasaules tīrīšanas diena 2024. gadā notiks piektdien, 20. septembrī, taču visi pasākumi, kas tiek organizēti no 10. jūnija līdz 31. oktobrim, tiek ieskaitīti!

Lai gan lielākā daļa pasākumu notiek pludmalē, mēs arī mudinām cilvēkus, kas dzīvo tālu no jūras, organizēt tīrīšanas darbus.

Pievienojies!

Varat sekot un pieteikties jau pieteiktajiem pasākumiem vai organizējiet pasākumu paši! Vairāk informācijas te:

https://oceans-and-fisheries.ec.europa.eu/eu-beach-cleanup_en

Informācija sagatavota atsaucoties FAMENET aicinājumam izplatīt informāciju visās ES dalībvalstīs.

Top
Mainīt izmēru